Pixafix

Pixafix היא פלטפורמה שממנפת שני הרגלים מוכרים במובייל: לצלם ולשתף, לטובת קידום מותגים.

בדומה אולי ל-check in של פייסבוק, שעונה על הצורך של המשתמש לדווח היכן נמצא כסטטוס חברתי, הטכנולוגיה בבסיס המוצר מאפשרת למשתמש להצטלם על רקע סקין ממותג המותאם למקום או לאירוע בו נוכח ולשתף ברשת החברתית, מה שיוצר נוכחות מותגית ויזואלית, קונטקסטואלית, על בסיס מעורבות אישית של המשתמש עצמו.

את הפרויקט הקימו בתחילת 2013 שני יזמים, מייק ג׳קובס ורוני יואלי, שהיא גם חברה טובה וקולגה נהדרת איתה שיתפתי פעולה בכמה פרויקטים. העבודה ביחד על פרויקט שהוא בייבי שלה ולא של לקוח משותף הפכה את התהליך גם לרגיש יותר מבחינתי. אין מה לעשות, זה תמיד יותר מורכב לעצב עבור חברים.

את תהליך עיצוב הלוגו, התחלנו כמו בכל פרויקט, בבריף מפורט.

הבריף הגדיר למעשה שני משתמשים. משתמשי הקצה (המצלמים והמשתפים), להם תעוצב בהמשך אפליקצית מובייל שתאפשר צילום במסגרת הסקין ושיתוף ברשת החברתית, ומנהלי השיווק או המותג אשר להם תותאם פלטפורמה שתכלול כלי ניהול ואנליטיקה לאותם מהלכים שיווקיים. הדגש במיצוג בכלל ובעיצוב הלוגו בתור התחלה הוא על קהל מנהלי הקמפיין, כאשר משתמשי הקצה הוא משני במקרה זה.

תהליך העיצוב החל בסקיצות בעפרון. חיפשתי סמל שיוכל לעמוד בפני עצמו כאייקון של האפליקציה ושברמה הרעיונית יתמוך בערכים בבסיס המוצר וימצב אותו כפלטפורמה מקצועית, מענה מצויין וחדש לניהול קמפיינים והעלאת מודעות למותג, באמצעות אותם הרגלים של משתמשי הקצה.

pixafix_logo1-1296x626pixafix_logo2-1296x626
pixafix_logo3-1296x626

כאן עמדה לפני מניפה של קונספטים, הרבה לפני הלוק אנד פיל של הלוגו. ובסקיצות הראשונות ניסיתי לבחון סטים שונים של ערכים והצהרות: היכולת לייצא ולהתאים סקינים מגוונים, הדגש על צילום ופריימינג במיקום ספציפי, התווית החברתית שהמשתמש מבקש ליצור ביצירת הסטטוס, השילוב של צילום ושיתוף סטטוס חזותי, יצירת הבאזז, הויראליות והשיח החברתי.

לרוב אני משתדלת לשלוח 3 אופציות ללקוח ולא יותר מ-4. הסיבה היא, מנסיון, שיותר מדי אופציות עלולות לפגוע בתהליך ולבלבל את הלקוח ואותי. כדי לשמור על מיקוד בתהליך העבודה אני חייבת לעשות עבודת סינון ומיקוד אישי כבר בתחילתו, וזה לא תמיד קל. במקרה הזה, מאחר ורוני ואני מכירות את הראש האחת של השנייה, הרגשתי פתוחה יותר וסומכת יותר על שיקול הדעת שלה, שלחתי 5 אופציות.

לשמחתי, מייק ורוני בחרו באופציה הראשונה והאהובה עלי ביותר (אתם יודעים, זה לא תמיד קורה).
מבחינתי היה בה משהו מזוקק יחסית לאופציות האחרות, שאומר בפשטות את מה שהמוצר עושה: צילום במובייל ויצירת שיח סביבו. בשלב הזה החלטנו לבחון צבעוניות והתאמת פונט, על רקע פוזיטיבי ונגטיבי.

colorsfont2

אגב, הפרויקט הזה נעשה לפני כמעט שנתיים ואחת התובנות שלי מאז היא להפריד בתהליך העיצוב בין שלב הצבעוניות ושלב הפונט. כל אחד מהפרמטרים צריך להבחן בנפרד ולמקד אליו את תשומת הלב. היום, כשאני מעצבת לוגו, לאחר שנבחרת אופציה, אני עוברת להתאמת פונט ואת הצבעוניות משאירה לסוף.

בסופו של תהליך ממוקד, הדרגתי, עם פרטנרים ודיאלוג שכל מעצב מאחל לעצמו, נולד לנו לוגו:

pixafix_logo7-1296x1296

Pixafix Website

– –

ליאת אבדי  |  AbadiGuard  |  liat@abadiguard.com

3 מחשבות על “Pixafix

תגובות

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s