לוגו ל-Host4Site

הלקוח: "אנחנו רוצים שתעצבי עבורנו לוגו אבל יש לנו כבר קונספט"
אני: "אבל על זה אתם משלמים לי… אני מעצבת שלוש אופציות קונספטואליות שונות לבחירתכם"
הלקוח: "אנחנו רוצים, אם זה בסדר מבחינתך, שתייצרי לנו שלוש אופציות גרפיות לרעיון שאנחנו מחפשים לבטא"
אני: "מה הרעיון הזה שאתם כל כך סגורים עליו?"
הלקוח: "אנחנו רוצים שהלוגו שלנו ישלב מגן דוד ואת הספרה 4".

אם יש משהו שאני שונאת זה שלקוח מגיע עם רעיון שהוא רוצה לבטא. אם יש כבר קונספט, לכו לביצועיסט. את כל הכיף של המקצוע חסכתם לי. מלאכת הפיצוח. שהיא מלאכה אמביוולנטית עבורי, אני מודה. מצד אחד, כל בריף חדש הוא חידה חדשה לפיצוח ואני חובבת חידות (בעיקר את תשבצי ההגיון של נדיב אבידן ז"ל [מוסף "7 ימים"], שגם שמו הוא תרתי משמע – ניתן לקרוא אותו משני הכיוונים). מצד שני לא מדובר רק בכיף, אלא בעבודה, עם התחייבות, עם לקוח בקצה ולוח זמנים מוגדר, אני לא יכולה לשחק עם זה.

בדרך כלל, אני בורחת למספר עבודות יזומות לפני שאני מתחילה לעבוד על הבריף (לרבות ניקוי בית כללי, הברקת חלונות, תריסים וסידור קופסאות נשכחות מהמדפים הגבוהים של הארון). אבל הבריף ממשיך להיות מונח לו שם (על שולחן מבריק ומצוחצח), דורש את פתרונו.

מלאכת הצלבת שני העולמות – העולם התקשורתי והעולם האסתטי היא לא פשוטה. שיקוף, בשלוש אופציות שונות, של מסרים מזוקקים, של ערכים נבחרים. איך עושים את זה. אז זהו שכל פעם מחדש, אין לי מושג. וזה בדיוק מה שממכר כאן. כי ברגע הפיצוח, הסיפוק הוא אדיר.

במקרה זה, כמו בכל מקרה דומה אחר, הייתי אמורה לאחל ללקוח בהצלחה. אבל מרגע השמע כתב החידה, הרגשתי שאת זה אני פשוט חייבת לפתור… איך (לעזאזל) מחברים את הספרה 4 עם מגן דוד??

הלקוח, הוא בעצם שני חבר'ה חמודים לאללה, גילי וכפיר, מירושלים. בעלי חברת Host4Site, חברה לאחסון אתרים, שביקשו לבטא קצת יהדות / ציונות / מזל טוב בלוגו שלהם. נפגשנו והחיבור איתם הרגיש לי נכון. הם לא חיפשו להגיד דבר גדול, אלא להגיד משהו מהבטן. משהו שהם מתחברים אליו ומאמינים שיחבר אותם כאנשים למוצר שלהם. ואני, עם כל האני מאמין שלי, פשוט הורדתי הילוך. החלטתי לתת להם את הפתרון הגרפי הטוב ביותר לבקשתם. בדיעבד, המשימה, לספק שלושה פתרונות גרפיים שונים לאותה חידה מבוססת קונספט, היתה מאתגרת לא פחות מבריף קונבנציונלי.

בתור התחלה, בדקתי קצת, מה כבר עשו בתחום המגן-דוידים/לוגואים. מה שעניין אותי היה האלמנטים שמרכיבים את המגן דוד. לצאת מהקופסא של שני המשולשים ולחפש צורות סימטריות נוספות. במקרה של הבונים דרור למשל, תנועת נוער יהודית גלובלית, מדובר במעין שישה חיצים שהעין משלימה.

במקרה של נדיבי ארץ, הקרן הישראלי לשמיטת כספים, עשו שימוש בכף יד:

בנקודה זו, התחלתי לתקוף את החידה משני כיוונים – לחפש את המרכיבים שלי למגן דוד. כדי לפרק אותם ולבנות מחדש את הספרה 4 וההפך – לברר את מרכיבי הספרה 4 ולבנות מהם מגן דוד:

אחרי שלב הקשקושים, עברתי לייצר 3 אופציות גרפיות (אני מחשיבה את האופציה השנייה והשלישית כאופציה אחת):

באופציות הראשונות בחרתי בשילוב של אפורים עם האדום ששלט באתר האינטרנט שלהם, כדי להתמקד בכיוון הצורני הרצוי ופחות במערכת הצבעונית.

החברים בחרו באופציה השנייה לרוץ איתה. בשלב הבא, אחרי שבחרנו ביחד פונט, הוצגו גם אלטרנטיבות צבעוניות וגם אתגרתי עוד קצת את הארבע/מגן דוד:

החלטנו לאמץ את הדינמיות של אופציות 2-4 והתלת מימדיות באופציה הכתומה וזה מה יצא:

העבודה כאן נעשתה בדיאלוג אמיתי. מצד אחד – לקוח שנותן אמון, אבל גם מתייעץ ושואל (באופן שהעשיר גם אותי) ולא כופה את רצונו על התהליך, בעיה איתה מתמודדים לא מעט מעצבים. נכון שלפעמים מדובר גם באגו של מעצב אל מול אגו של לקוח ומעורב גם טעם אישי. אבל אני מאמינה שכשהמינונים טובים והמעצב מתייחס באמת להערות הלקוח, שהן לא פעם נכונות וחשובות ומצד שני, הלקוח מקבל המלצות מקצועיות ולא ננעל על דעותיו, כולם מרוצים.

– – –

ליאת אבדי | liat@abadiguard.com | סטודיו AbadiGuard

25 מחשבות על “לוגו ל-Host4Site

 1. איזו עבודה יפה
  ואיזה יופי של תהליך
  אני תמיד מלאת הערצה לעבודת עיצוב טובה
  בעיקר בגלל שאני כל כך גרועה בעיצוב- בעצמי
  אין לי חוש ואין לי טוב טעם בשיט
  אבל- לך, ליאת יקירה
  יש במפלים נוזלים ושופעים
  איזה כיף לראות
  ותודה ששיתפת…

 2. אלית,

  איזו תגובה מרגשת, תודה.
  איך את יכולה לטעון שאין לך את זה, תגידי???
  אחת המאיירות הטובות (בדגש על הפתיח המקסים של "גרושים נפלאים").

  תודה,
  ליאת

 3. שמח לומר שוב עבודה מדהימה. ועוד עכשיו שאני רואה את התהליך זה ממש מלהיב.
  פנינו אליך לבניית הלוגו עם אתר חדש כמעט גמור מה שנשאר זה לשלב את הלוגו החדש ולצאת לדרך.
  אך המרחק בין התוצאה הסופית של הלוגו לבין התוצאה הראשונה של האתר הוא מכאן ועד מאדים.
  ישר שלפנו את ארגז הכלים והתחלנו מ 0 על הבסיס של הלוגו החדש שפשוט הקל על העבודה בכך שרק המחשבה של מה שיצא בסוף משאיר אותך לעוד שעתיים של עבודה בכייף ובהתרגשות.
  בקיצור, תודה רבה לך ליאת על העבודה המקסימה, השירות האדיב והנכונות להבין אותנו.

  כפיר מן
  Host4site

 4. השיחה הראשונה שלנו עם ליאת הייתה דרך מערכת הודעות בדה מרקר לפני מספר חודשים. זו היתה אהבה ממבט ראשון. אני זוכר שכפיר ואני נכנסו לאתר של ליאת ופשוט נהננו מכל רגע באתר. התפיסה העיצובית של האתר מדברת בעד עצמה ותיק העבודות המרשים משלים את התמונה. לפני כחודשיים כשהחלטנו שאנחנו בונים את אתר חדש היה לנו ברור שאנחנו רוצים שליאת תעצב את הלוגו שלנו' שזה בעצם הדבר החשוב ביותר למיתוג עסק.

  ליאת הבינה את מה שרצינו לבטא והיתה פתוחה לרעיון שלנו וזה בעצם מה שגרם לתהליך לזרום בצורה נעימה ומהנה.

 5. יופי של פוסט, תהליך ופתרון. עשיתי לעצמי חידה מה הייתי בוחרת, לפני שהגעתי לסוף ואני שמחה להגיד שצדקתי. הבחירה והתוצאה הסופית מעולות. נראה מעולה: מביע את הרעיון, דינמי, צעיר.
  חן חן, בהצלחה!

 6. מרתק ומשכיל. הצלחת להמחיש יפה את תהליך החשיבה המשתלב בהרגלי החושב ואופיו – יחד עם ידע ויכולת למיצוי כשרון גרפי וויזואלי.
  מניסיון של 400 שנה בתחום (אפשר להוסיף 0 או להוריד), מצאתי שאחד הקשיים בהצעת קונספט חדש ללקוח, הוא אופיו של הלקוח, כולל נכונותו האמתית "לצאת מהקופסא" בה הוא לכוד.
  תופעה אחרת היא תהליך קבלת ההחלטה כאשר מוגשות לו (להם) יותר מהצעה אחת לבחירה. (הרי שאם מגישים אחת, מבקשים מיד עוד רעיון, שיהייה מה לפסול).
  מצאתי שבמקרים מסויימים, מי שלבסוף החליט היה … אשתו של המנכ"ל.
  שורה תחתונה, כל הכבוד להגשה ולתוצאה.
  משה דיין – מרצה ויועץ תקשורת

 7. תודה משה.

  בהחלט,
  אחת המשימות הקשות היא להוציא לקוחות מהקופסא, ממה שהם מכירים. לא פעם הם מכוונים לבנאלי, למוכר, לאיזור הנוחות (זה תופס בכל כך הרבה תחומים).
  השאלה היא כל הזמן כמה להקשיב מול כמה "לחנך". מה הגבולות שעוברים בין המקצועיות והידע לבין הרצון שהלקוח יהיה מרוצה וילבש את "החליפה" שתפרתי בגאון.

  במקרה זה, זה פשוט הלך חלק. שמחתי על כל קפיצה בתהליך, כל בחירה שלהם היתה במקום.
  בפירוש החלטנו ביחד. וזה לא שתמיד ידענו את התשובות, אבל קשקשנו קצת ושכנענו אחד את השני. מה שהופך את הכל לקליל ונכון.

  ליאת

 8. אין עלייך ליאת. תהליך העבודה, התוצאה ואופן הכתיבה על העניין פשוט מטעמים! (= תמיד כיף לקרוא את הדברים שאת מעלה, מאד הבנתי והזדהתי, והלוגו מצויין

 9. תהליך נפלא. לוגו נהדר. מעצבת מוכשרת
  הלוואי על כולנו לקוחות כאלו משתפי פעולה ומפרגנים
  שזו תהיה לך יריית פתיחה לשנה נפלאה
  תודה ששיתפת

 10. נו, אמרו כבר הכל. מה נשאר לי? שהפוסט מרתק. שאני מזדהה כמעט עם כל מה שכתבת על תהליך החשיבה, כולל הבריחה לנקיונות (טוב אצלי זה לא נקיונות אבל זו בהחלט בריחה) ועד נדיב אבידן. ושהצלחת לתאר יפה מאוד מה כל כך מיוחד ומהנה בעבודה הזו. ואולי זה סוג של קונטרה לפוסט הקודם.

 11. מעבר לכתיבה הרכה, בגובה העיניים והשיתוף המוערך,
  רואים כאן תהליך יפהפה ועבודת חשיבה מאוד יפה.
  תודה, היה כיף לקרוא.

 12. אני מתה על הפוסטים שלך, נותנים לי מוטיבציה!!!
  לייק לייק לייק

 13. ממש כיף לקרוא את הפוסט ולעקוב אחר תהליך היצירה.
  כתיבה איכותית, ותוצרת איכותית עוד יותר.

  רועי (בלוג הפטריה)

תגובות

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s